O nas - Centrum Rehabilitacji i Zdrowego Odżywiania GAJA

Idź do spisu treści

Menu główne:

O nas

 
 

Szanowni Państwo,

  Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, która od 2003 r działa na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Poza pracą z pacjentem indywidualnym, współpracujemy z różnymi instytucjami i organizacjami, dzięki czemu dostępność do świadczonych przez Nas usług jest coraz większa.
  
   Nasi pacjenci mogą korzystać z szerokiej gamy zabiegów. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami do fizykoterapii i kinezyterapii oraz specjalistyczną wiedzą z zakresu fizjoterapii w różnych jednostkach chorobowych. Ponadto specjalizujemy się w rehabilitacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, od kilku lat pracujemy w jednym z przedszkoli integracyjnych w Bielawie, ściśle współpracując z zespołem specjalistów (kadrą pedagogiczną, logopedą, psychologiem, terapeutą SI) oraz rodzicami dzieci niepełnosprawnych.

  Od kilku lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem "Amazonki" w Dzierżoniowie, w ramach którego kobiety po mastektomii mają dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych dostosowanych specjalnie dla ich potrzeb (gimnastyka lecznicza na sali w SP 6 w Dzierżoniowie, gimnastyka w wodzie na Pływalni Miejskiej w Bielawie, masaże lecznicze, w tym limfatyczne oraz Terapia Manualna).

   Jako jedyna placówka w naszym powiecie (od 2007 r.) przeprowadzamy profesjonalne badania postawy ciała wśród dzieci i młodzieży na bardzo szeroką skalę. Do tej pory przebadaliśmy ponad 2500 dzieci w klasach pierwszych oraz przedszkolach w ramach różnych programów finansowanych przez Urzędy Miasta/ Gminy, Rady Rodziców, szkoły lub przedszkola. Dzięki temu rodzice nie ponosili żadnych kosztów. Opierając się na wynikach naszych badań, placówki oświatowe mogły wdrożyć systemy ćwiczeń korekcyjnych i profilaktycznych prowadzonych dla dzieci z wadami postawy.

  Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w 2008 r stworzyliśmy "Centrum Korekcji Wad Postawy". Dzięki temu nasi mali pacjenci mogą korzystać z indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych dostosowanych do potrzeb danego dziecka. Także i w tym przypadku wpsółpracujemy z różnymi specjalistami, nauczycielami w-f oraz rodzicami.

  Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom w 2014 r. uruchomiliśmy dział "Dietetyka i planowanie żywienia", który wzbogacił ówczesną "Strefę Fitness". Jako że w nowej siedzibie nie ma możliwości prowadzenia zajęć grupowych (Step, Aerobik, Shape), proponujemy zajęcia indywidualne (prozdrowotne formy fitness), poszerzone o dobór odpiedniego jadłospisu. Zajmujemy się planowaniem żywienia dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek żywienia zbiorowego (żłobki, przedszkola, szkoły itp). Układamy jadłospisy dla osób walczących z nadwagą, w alergiach pokarmowych oraz jednostkach chorobowych nie wymagających leczenia klinicznego (szpitalnego). Takimi przykładami są: cukrzyca, dna moczanowa, celiakia, dieta dla dzieci autystycznych, dieta niskobiałkowa, dieta dla kobiet w ciąży lub dla osób chcących zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe itp.

  Dla osób szukających odrobiny relaksu proponujemy zabiegi MiniSPA - masaże relakacyjne, gorącymi kamieniami, bańką chińską a także zabiegi parafinowe i borowinowe.

 
page rank Aktualny PageRank strony rehabis.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego