O nas - Centrum Rehabilitacji i Zdrowego Odżywiania GAJA

Centrum Rehabilitacji
i Zdrowego Odżywiania
"GAJA"
Rozpoznanie
Badanie fizjoterapeutyczne
Terapia/ rehabilitacja
Zajmujemy się tym, co ważne...
ale najważniejsza jest...
Profilaktyka!
Menu
Centrum Rehabilitacji i Zdrowego Odżywiania "GAJA"
Menu
Przejdź do treści

O nas

Bartłomiej Izydorczyk-Styś
mgr fizjoterapii
Szanowni Państwo,

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, która od 2003 r działa na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Poza pracą z pacjentem indywidualnym, współpracujemy z różnymi instytucjami i organizacjami (Stowarzyszenie Amazonek, Bielawski Uniwersytet III Wieku, kluby sportowe, zakłady pracy itp), dzięki czemu dostępność do świadczonych przez Nas usług jest coraz większa.
  
Nasi pacjenci mogą korzystać z szerokiej gamy zabiegów. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami do fizykoterapii i kinezyterapii oraz specjalistyczną wiedzą z zakresu fizjoterapii w różnych jednostkach chorobowych. Ponadto specjalizujemy się w rehabilitacji niemowląt i dzieci. Stworzyliśmy tzw. "Centrum Korekcji Wad Postawy" zajmujące się kompleksowo prowadzeniem dzieci od "początku", czyli od badania postawy ciała, poprzez korekcję oraz kontrolę postępów. Dodatkowo w różnych placówkach edukacyjnych (żłobki, przedszkola, szkoły) prowadzimy warsztaty dla rodziców dotyczące profilaktyki wad postawy ciała u dzieci.

Nasze doświadczenie oparte jest na wiedzy zdobytej w trakcie specjalistycznych kursów (Terapia Manualna, Metoda Vojty, PNF, Kinesjotaping, Trójpłaszczyznowa terapia wad stóp u dzieci i inne), wieloletniej pracy z pacjentami, a także na pracy, jako nauczyciele akademiccy na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Praca ze studentami zachęca nas do systematycznego samokształcenia.

Po wielu latach przekonaliśmy się, jak wiele mają wspólnego takie dziedziny jak: fizjoterapia, dietetyka czy logopedia. W wielu przypadkach usługi te powinny być połączone. Jest wiele chorób żywieniowo- zależnych takich jak np. dna moczanowa, otyłość, choroby autoimmunologiczne, przy których sama rehabilitacja to za mało. Czasem trzeba wprowadzić odpowiednią dietę, aby można było np. zredukować masę ciała i odciążyć stawy lub kręgosłup. Wady wymowy, problemy z gryzieniem i połykaniem, to nie tylko problem logopedyczny, w takich przypadkach odpowidnia dieta także może wspomóc terapię. Podobnie sytułacja wygląda u pacjentów ze spektrum autyzmu czy zaburzeniami neurologicznymi. Ćwiczenia to jedno, terapia mowy drugie, a odpowiednie żywienie to trzecia - bardzo ważna strona.


... a w wolnej chwili zapraszamy na masaż relaksacyjny ciepłymi kamieniami...
Alicja Izydorczyk-Styś
mgr fizjoterapii
KONTAKT
ul. Wodna 7
58-260 Bielawa

tel. 74 833 21 25
kom. 600 599 647
rehabis@interia.pl
Wróć do spisu treści